Спробуємо розкласти це питання по поличках коротко.
Користі бувають на трьох етапах.
Перший – без моніторингу. Це самооцінка за нашим оприлюдненим Інструментом моніторингу. Адже в Україні ніколи не було об’єктивного способу прозорої оцінки діяльності юрклінік. Стверджуємо впевнено: ми бачили кілька неякісних інструментів. Інструмент АЮКУ дозволяє не лише оцінити роботу юрклінік, але і побудувати її на вірних засадах ледь не з нуля.
Другий етап якості – під час моніторингу. Коли на моніторинг приїжджає група експертів, досвід яких удесятеро більший, ніж досвід керівника конкретної юрклініки, вони не просто оцінюють за критеріями, але і спроможні надати десятки рекомендацій, заснованих на досвіді, як України , так і закордонних колег. Беріть і впроваджуйте.
І третій етап – під час спілкування з керівництвом вишу і публічного заходу з місцевою громадськістю.
Тут кілька варіантів:
- сильні юридичні клініки буває не можуть добитися якогось аспекту, наприклад, навчального курсу, оновлення застарілої техніки. Чому? Наприклад, керівник юрклініки не сприймається топ-менеджментом вишу як достатньо впливовий експерт, або веде себе надто скромно, жертвуючи якістю заради спокою. В такій ситуації погляд авторитетних зовнішніх експертів може стати в нагоді: до їх позиції можуть швидше прислухатися.
- слабкі юрклініки-початківці на публічному заході можуть одразу отримати поштовх до розвитку, адже їх керівники буває недостатньо спроможні пояснити переваги діяльності (на відміну від існування) свого інноваційного напряму у виші. Або їх авторитету ще не вистачає для дискусії на рівних з консерваторами, противниками всього нового і незвичного. А публічно озвучити намір підтримати юридичну клініку – якось некомфортно відмовлятись від обіцянки, чи не так? А ми, Асоціація, в свою чергу записуємо ходи, як і місцева громадськість, яких ми завжди запрошуємо на публічні заходи.
Звісно, ми не чарівники і не завжди вдається безпосередньо домогтися зростання підтримки від керівництва: десь з причин складної ситуації з оптимізації вищої юросвіти, десь з інших. Але кожна моніторингова група старається цього досягти.
Так що записуйтесь на моніторинг https://goo.gl/forms/nmGv80YUNLt9Sf1J3. Завдяки підтримці партнерів наразі вони не потребують витрат вишу.
Нема користі з моніторингів лише недобросовісним “юридичним клінікам”. Але про них у наступному дописі.
Автор публікації: Андрій Галай