За лаштунками роботи НАДС: як стажування змінило наші уявлення про державну службу
За лаштунками роботи НАДС: як стажування змінило наші уявлення про державну службу

Цьогоріч Міжнародне стажування для студентів UP було присвячене темі «Доброчесна публічна служба: міф чи реальність?», і його переможниці, Владислава Ровінська та Анастасія Соболєва, студентки Донецького національного університету імені Василя Стуса, отримали можливість на власному досвіді дізнатися про публічну службу в Україні. Протягом двох тижнів Владислава та Анастасія Соболєва проходили стажування в  Національному агентстві України з питань державної служб, й поділилися з нами своїми враженнями та досягненнями за цей час.


Стажування в Національному агентстві з питань державної служби – це два тижні нових викликів, неймовірного досвіду, вражень та безмежно крутої атмосфери, що назавжди залишилося у наших спогадах. Для нас це це була дійсно перша масштабна можливість спробувати себе у ролі державних службовців та попрацювати у колективі справжніх професіоналів і просто чудових людей. Тому, в першу чергу, ми хочемо висловити нашу вдячність Асоціації юридичних клінік України та команді НАДС. 

Найбільшим досягненням за ці два тижні ми вважаємо зміну нашого бачення державної служби. Усі упередження та стереотипи в голові перевернулись і ми впевнено можемо сказати, що уявлення про публічну службу, які живуть в суспільстві, зовсім не відповідають дійсності. Ми безпосередньо побачили всю цю «кухню» з середини і відчули на собі усю складність роботи на державу та наше суспільство. І головне – винесли цінний урок: в очах громадськості державна служба – це про корумпованість та хабарництво, але тепер ми точно можемо сказати, що це зовсім не так. Це про величезні ресурси, які вкладають люди на благо держави та життя кожного з нас. 

Кожен день, протягом цих двох тижнів, був різним і ми відчули увесь спектр емоцій за цей час. Ми раділи, коли успішно завершився Круглий стіл і захід вийшов вельми вдалий. Ми відверто веселились, коли працювали із зверненнями громадян, бо, як виявилось, звернення бувають не завжди серйозними. Ми сильно хвилювались, коли допомагали готувати зміни до законів та постанов. Ми насолоджувались посиденьками із працівниками НАДС під смачні цукерки та життєві історії. А останнього дня ми, чесно кажучи, дуже сумували, бо уся ця робоча атмосфера та класний колектив сильно запали нам в душу і ми готові були залишитись в НАДС.

Тому ми безмежно вдячні АЮКУ, НАДС та усім партнерам за можливості, які сьогодні вони дають студенству. Такі заходи надважливі для нашого майбутнього та розбудови нашої держави. Слава Україні!

Владислава Ровінська, 
Анастасія Соболєва, 
студентки Донецького національного університету імені Василя Стуса,
переможниці Міжнародного стажування для студентів UP 2023.

За лаштунками роботи НАДС: як стажування змінило наші уявлення про державну службу
X