Закінчився перший тематичний блок Фесту «Права людини в школі»: коротко про найцікавіше
Закінчився перший тематичний блок Фесту «Права людини в школі»: коротко про найцікавіше

З 16 по 28 липня в поблизу Чернігова (с. Количівка) проходить Освітній Фест прав людини 2019, організатором якого виступає Освітній дім прав людини в Чернігові.
Програма Фесту  складається з трьох тематичних блоків (заїздів) та  двох  робочих зустрічей:

* 16-18 липня 2019 року – права людини в школі;

*18-21 липня 2019 року – робоча зустріч представників мережі Домів прав людини (напрацювання проекту міжнародної молодіжної школи з прав людини);

* 19 -20  липня 2019 року – робоча зустріч Адвокатів прав людини (міжнародне право прав людини: сучасні виклики та загрози);

* 23-25 липня 2019 року – успішні практики протидії тортурам у місцях несвободи;

* 26-28 липня 2019 року – права людини у правопросвітній діяльності.

Програма Фесту

Відкриття Фесту відбулось за участі судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України – Аркадія Бущенко, який виступив спікером, під час своєї промови він сказав: «Права людини – це феномен, це цінності, це “червоні лінії”, які не можна перетинати, бо це призведе до катастрофи», з чим неможна не погодитись і лаконічно пояснює сутність прав людини. Приєдналась до заходу також представниця Посольства США в Україні – Віра Максимова.

Перший триденний заїзд – «Права людини в школі» виявися мега-популярним і кількість бажаючих взяти в ньому участь в тричі перевищувала можливу кількість запрошених. В цілому в ньому участь взяло 29 учасників. Всі вони приїхали з різних населених пунктів України, зокрема: міста Києва, Чернігова, Полтави, Львова, Хмельницького та Волинської, Дніпропетровської, Чернігівської, Хмельницької, Київської, Миколаївської, Луганської областей. Долучились також 6 волонтерів, які допомагали з організацією заходу. За три дні свої теми представили 15 спікерів та модераторів, а саме Сергій Буров, Ніна Хома, Олександра Козорог, Мар’яна Гевко, Олександр Войтенко, Олексій Біда, Андрій Кінаш та інші (Полтава, Київ, Дніпро, Хмельниччина, Чернігів, Тернопіль).
Учасники переважно є педагогами, викладачами, студентами або ж випускниками програми «Розуміємо права людини», яка колись стала фундаментом для створення Освітнього дому прав людини в Чернігові. За три дні вони встигли познайомитись з новітніми тенденціями шкільної освіти в сфері прав людини, здобути ефективні методики, знання, вміння та навички проведення тренінгів/занять, які можуть використовувати в своїй роботі, взяли участь у розробці освітнього продукту і, звичайно, отримали цінний досвід спілкування з колегами.

Обговорювались такі теми:  права людини в сучасному світі та їх актуальність; зміст прав людини; розбудова школи, що є територією прав людини; налагодження ефективної співпраці в школі; попередження булінгу/кібербулінгу в закладах освіти, ін. Крім того, учасники працювали над розробкою рекомендацій щодо поліпшення стану справ з правами людини в школі.
В  бібліотеці ім. В.Г. Короленка було проведено дві відкриті лекції для жителів Чернігова. Лариса Самсонова розповіла про те, «Якою має бути інклюзивна освіта та як її забезпечити в сучасних умовах», а Валентина Потапова про «Активне громадянство та патріотизм».

*Освітній фест прав людини 2019 став можливим завдяки  партнерству з Фондом Домів Прав Людини за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, фінансовій  підтримці  Посольства США в Україні та проекту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Освітній фест прав людини є частиною Плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Партнери:  ГО  «MART»,  Українська Гельсінська спілка з прав людини, БО «Благодійний фонд «Восток-СОС», Центр громадянської просвіти «Альменда», Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ), Проект «Без Кордонів», ГО «Патронус», Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, ГО Освітній центр прав людини, ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Академія Державної пенітенціарної служби, видавництво «Наш формат»Мережа книгарень «Є».

Інформаційні партнери: Громадське радіо, Zmina. Центр прав людини, UA: Українське радіо, Чернігівська обласна газета «Деснянська правда», Асоціація юридичних клінік України.

У разі виникнення додаткових питань – звертайтесь до координаторки Освітнього фесту Хоми Ніни  (тел.: +38 096 55 22 731, +38 066 943 69 64, edu.fest.che@gmail.com).

#Дім_єднає  #Дім   #Освітній_фест_прав_людини

Закінчився перший тематичний блок Фесту «Права людини в школі»: коротко про найцікавіше
X