Замість теорії – практика: підсумки воркшопу для юрклінік

Ми не зупинились на цьогорічному Форумі Асоціації і подовжуємо організовувати наші заходи, які спрямовані на розвиток практичних навичок.

20-21 жовтня 2019,відбувся воркшоп розвитку регіональних лідерів АЮКУ «Проектний менеджмент та фандрейзинг для юридичних клінік».

У заході взяли участі представники 12-ти юридичних клінік.

Всі секції мали практичне спрямування, з великою кількістю практичних та креативних завдань, інтерактивів та дискусій. І основною метою їх було –  посприяти розвитку лідерських навичок керівників юридичних клінік та регіональній співпраці.

 

Тренером першого дня воркшопу був експерт Антикорупційної ініціативи ЄС Сергій Деркач, який розповів, як знайти свою ідею проекту і споживача, і чим відрізняється теорія від практики у цьому проекті. Також разом із Сергієм учасники обговорили, як об’єднуватись для реалізації спільних проектів, шукати на них фінансування, як виробити стратегію залучення коштів, і як заручитися міжнародною підтримкою грантових організацій.

Також традиційно ми залучили іноземних партнерів для генерування співпраці. Цього разу зі своєю секцією «Innovations for legal clinics: Women Empowerment Network and possible cooperation ways within Georgia and Ukraine» виступила Ана Гудадзе (Ana Gudadze), юристка  проекту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Тбілісі «Стаття 42 Конституції», членкиня Освітнього Дому з прав людини у Тбілісі. Ана розповіла детальніше про діяльність організацій, які вона представляє, мережу Домів прав людини, а також – про загальну ситуацію із розвитком юридичного клінічного руху в Сакартвело. Після цього, Ана озвучила ідею співпраці Освітніх Домів з прав людини у Тбілісі та Чернігові та грузинською і українською мережами юрклінік та вислухала думки учасників шодо формату та змісту такої співпраці.

Другого дня тренерами секцій були представники Правління Асоціації юридичних клінік України.

Голова Асоціації Андрій Галай представив секцію «Креативність, гнучкість і відповідність очікуванням донора у проектах юридичних клінік: від Прозорих ліній до світів Н. Харарі» та за допомогою цікавих вправ і панельних дискусій.

Виконавча директорка Юлія Ломжець за допомогою інтерактивних завдань допомогла учасникам зрозуміти, як визначати цілі та ідеї проекту, використовуючи, як приклад, проекти, подані на конкурс регіонального лідерства. Окремо розглянули таку актуальну сферу як індикатори результатів проекту.

І на завершення менеджерка комунікаційного напрямку Асоціації Марія Цип’ящук розповіла про медіа-позиціонування юридичної клініки, прикладні практичні аспекти та секрети ефективного інформування.  Наприкінці секції учасники та учасниці заходу працювали над розробкою меді-плану реалізації проекту.

Захід виявився продуктивним, отож слідкуйте за новинами та анонсами нових заходів. Ми раді всім, хто готовий працювати та розвиватися.

Захід проводився Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”.

 

Автор публікації: Анна Миронюк

Фото: Анна Миронюк

Замість теорії – практика: підсумки воркшопу для юрклінік
Scroll Up
X