Правління

Юлія ЛОМЖЕЦЬ

Юлія ЛОМЖЕЦЬ

Голова Асоціації

Ломжець Юлія Вікторівна – Голова Асоціації юридичних клінік України 

Кандидатка політичних наук, доцентка.

Має п’ятнадцятирічний стаж викладацької та наукової діяльності. В юридичному клінічному русі з 2013 року. Завідувачка кафедри морського та господарського права Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Є авторкою понад 60 публікацій наукового, публіцистичного, аналітичного характеру, опублікованих як в українських, так і зарубіжних виданнях  

Бере участь в діяльності робочої групи Національного агентства з питань запобігання корупції з розробки Методичних рекомендацій для ЗВО щодо інструментів та механізмів трансформації різних сфер функціонування ЗВО на засадах прозорості та доброчесності

Є однією із розробників Системи оцінювання якості діяльності юридичних клінік та Стратегічного плану діяльності АЮКУ на 2022-2025 рр.

Спеціалізація у діяльності юридичних клінік: правове регулювання діяльності юридичних клінік, організація роботи юридичної клініки, система оцінювання якості діяльності юридичних клінік.

+38 093 4750084

ylomzhets@gmail.com

Юлія Ломжець_Резюме

Програма та напрями діяльності 

  1. Аналіз проблем та викликів, з якими стикаються юридичні клініки в умовах воєнного та повоєнного стану.
  2. Пошук нових моделей роботи юридичних клінік та їх впровадження в системі правничої освіти України.
  3. Адвокація інтересів юридичних клінік перед керівництвом ЗВО, органами державної влади, донорськими організаціями, громадськими мережами та іншими стейкхолдерами.
  4. Подальше розширення міжнародного співробітництва Асоціації юридичних клінік України через спільні проекти з дружніми мережати юридичних клінік та залучення провідних представників світового юридичних клінічного руху до проєктів та заходів Асоціації.
Андрій ГАЛАЙ

Андрій ГАЛАЙ

Член Правління АЮКУ

Галай Андрій Олександрович – член Правління Асоціації юридичних клінік України.

Доктор юридичних наук, професор. Заступник керівника в’язничної системи України; викладач, дослідник та управлінець.

Має більш як п’ятнадцятилітній стаж викладацької діяльності, десять років досвіду керування правничими кафедрами національних вишів України. Правозахисник, розробник навчальних продуктів, експерт у сфері інтерактивних технологій.

Юридичною клінічною освітою займається з 1999 року, за цей час організував шість юридичних клінік у вишах переважно системи правоохоронних органів та сприяв інституційному розвитку юридичних клінік у всіх вишах системи МВС України. Екскерівник Асоціації юридичних клінік України.  Тренер юридичного клінічного руху. 

Співавтор Інструменту з моніторингу стандартної якості діяльності юридичних клінік України (2017), Стандартів діяльності юридичних клінік України (2014) та Положення про юридичну клініку вищого навчального закладу України (2006). 

Спеціалізації у діяльності юридичних клінік: менеджмент юридичних клінік, навчальні компоненти юридичної клінічної освіти, спеціалізовані юридичні клініки, юридичні клініки типу streetlaw.

Має понад 350 публікацій, з них понад 100 – з тематики діяльності юридичних клінік.

 

+38 066 7442336

andrii.halai@gmail.com

Андрій Галай_Резюме

Зміст програми та напрями діяльності:

  1.       Збереження клінічного руху як провідника якості вищої юридичної освіти, а Асоціації – як спільноти активних компетентних викладачів. 
  2.       Захист інтересів якісних юридичних клінік у майбутніх процесах оптимізації структури та трансформації вишів. 
  3.       Підтримка ініціатив напряму “юридична клініка як експертний центр для державної та місцевої політики”.
Юлія МАТВЄЄВА

Юлія МАТВЄЄВА

Членкиня Правління АЮКУ

Матвєєва Юлія Іванівна – Членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України

Кандидатка юридичних наук, завідувачка Експериментальної навчальної лабораторії «Правнича клініка» Національного університету «Києво- Могилянська академія».

Активна учасниця юридичного клінічного руху, член робочої групи Міністерства освіти і науки України по урегулюванню проблем визначення правового статусу юридичних клінік України. Експертка міжнародних проєктів, авторка наукових статей з проблем верховенства права та питань юридичної клінічної освіти, авторка підручників, в тому числі з основ юридичної клінічної практики.

+38050 683 49 94

julybirch@ukr.net

Юлія Матвєєва_Резюме

Зміст програми та напрями діяльності:

  1. Освітній компонент:
  • Впровадження міжакадемічного обміну викладачами та студентами між ЮК з метою активізації навчального процесу у тих ЮК, які через воєнний стан не можуть повною мірою реалізувати свої завдання;
  • організація проведення міжакадемічної практики студентів в ЮК;
  • посилення проведення міжакадемічних онлайн вебінарів з актуальних питань юридичної клінічної освіти;
  • організація онлайн дебатів та інших змагань між ЮК.
  1. Компонент «Основні сфери діяльності ЮК»:
  • сприяння обміну клієнтами ЮК у зв’язку із знаходженням великої кількості внутрішньо переміщених осіб;
  • подальше удосконалення форм та методів роботи ЮК: законотворчі ініціативи у зв’язку із необхідністю змін законодавства через воєнний стан; он-лайн-консультування; ініціювання і вирішення стратегічних справ (Public Interest Law Cases); правопросвітніх заходів.

Христина КОВЦУН

Христина КОВЦУН

Членкиня Правління АЮКУ

Ковцун Христина Маркіянівна – членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України.

Членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України.

Регіональна представниця ВПГО “Юридична сотня” у Львівській області, юристка, тренерка навчальних програм щодо законодавчих змін у сфері захисту прав учасників російсько-української війни

З 2017 року є керівницею юридичної клініки Школи права Українського католицького університету (спеціалізація: правова допомога ветеранам, учасникам російсько-української війни та особам, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України).

+380684537281

hrystjakovtsun@gmail.com

Христина Ковцун_Резюме

Зміст програми та напрями діяльності:

  1. Розвиток напрямку legal tech (технології в праві) та юридичні інновації (юридичні клініки, як платформи для першого практичного досвіду студентів, повинні також надавати можливість ознайомлюватись з використанням технологій, які застосовують на практиці: інформаційні системи, системи пошуку документів, конструктори документів, чат боти, тощо). 
  2. Вдосконалення інструментів моніторингу юридичних клінік в частині напрямку legal tech та інновацій (з метою допомоги в налагодженні автоматизації процесів документообігу, використання юридичних інновацій в юридичних клініках) 
  3. Посилення спеціалізації допомоги військовим (як приклад для вибору спеціалізації юридичних клінік: допомога в розробці інструментів, комунікаційної стратегії, в роботі з цільовою аудиторією). 
  4. Участь в організації Олімпіад з консультування та інших брендових заходів асоціації. 
  5. Участь у написанні проєктів та управління проєктами Асоціації
Лілія АМЕЛІЧЕВА

Лілія АМЕЛІЧЕВА

Членкиня Правління АЮКУ

Амелічева Лілія Петрівна – Членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України.

Докторка юридичних наук, професорка

Має багаторічний професійний досвід у сфері соціального забезпечення, є трудовим арбітром Національної служби посередництва і примирення, професійним посередником у вирішенні колективних трудових спорів. Понад двадцять років займається науково-педагогічною діяльністю. Експертка у міжнародних проєктах та ініціативах. 

У юридичному клінічному русі з 2004 року, з 2020 року очолює юридичну клініку Донецького національного університету імені Василя Стуса. 

+3809‭8 908 52 75

Лілія Амелічева_Резюме‬

Зміст програми та напрями діяльності:

  1.   Зміна підходу до цілей клінічної юридичної освіти: не готувати студента до професії юриста як до ремесла, що якісно і вправо застосовує закони, а підготувати його як спеціаліста із суспільного розвитку, що знає соціальні умови й вмотивовано прагне до їх змін
  2.   Розширення впливу Асоціації на суспільство, відкриваючи регіональні відділення АЮКУ, там де це є затребуваним і можливим. 
  3.   Зміна правового поля, що регулює діяльність юридичних клінік через підготовку змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Закону України«Про вищу освіту», які б стосувалися суб’єктності і правового статусу юридичних клінік в сфері надання безоплатної правової допомоги. Або розробка окремогонормативно-правового акту про юридичну клінічну освіту. 
  4.   Налагодження комунікації Асоціації з органами законодавчої ініціативи, щоб зменшити до нуля кількість поширених кейсів, які потрапляють до юридичних клінік і в яких порушуються права людини, але які не привертають уваги бізнесу, влади, навіть правоохоронних органів через низький рівень правосвідомості і правової культури чиновників та підприємців. 
  5.   Посилення співпраці з Асоціацією американських юридичних шкіл (AALS), Асоціацією клінічної юридичної освіти (CLEA), які проводять конференції, сприяють науково-дослідній роботі через журнал “Clinical Law Review”. 
  6. Видання журналу Асоціації «Клінічне право».
Марія ЦИПʼЯЩУК

Марія ЦИПʼЯЩУК

Членкиня Правління АЮКУ

Цип’ящук Марія Богданівна – Членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України з 2015 року.

Викладачка, тренерка з прав людини та виборчих прав, адвокатка, правозахисниця.

У клінічному юридичному русі з 2004 року, спочатку – як консультантка юридичної клініки “Pro Bono” Національного університету “Острозька академія”, а з 2009 року – її керівниця; переможниця Національної Олімпіади юридичних клінік України з консультування клієнтів (2009 р.); брала участь у Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Брауна-Мостена (2009 рік – учасниця; 2011, 2015, 2018 р. – тренерка, національна представниця); координаторка Національної Олімпіади з консультування клієнтів. 

Окрім діяльності в юридичній клініці, займається правозахисною практичною діяльністю.

+38 097 7034855

masherko@yahoo.com

Марія Ципʼящук_Резюме

Зміст програми та напрями діяльності:

  1. 1.Налагодження співпраці з іноземними партнерами щодо надання експертної, ресурсної та методичної підтримки українським юридичним клінікам у поглибленні знань зі спеціалізованих галузей права та тренування практичних вмінь; 
  2. Практична інтеграція юридичних клінік в освітній процес та створення спеціалізованих юридичних клінік; 
  3. Пошук формату та можливостей для продовження проведення Національної Олімпіади юридичних клінік України з консультування клієнтів та якісної участі української команди на міжнародному рівні;
    4. Розширення географії міжнародного партнерства Українських юрклінік з юридичними клініками Європи та США;
  4. Реалізація стратегічних завдань АЮКУ, проєктної діяльності та представленості юридичної клінічної спільноти у процесах реформи юридичної освіти в Україні.



Марина ІВАНОВА

Марина ІВАНОВА

Членкиня Правління АЮКУ

Іванова Марина Олександрівна – Членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України. 

Адвокатка, директорка Центру розвитку професійних компетентностей Академії адвокатури України

 З 2011 року була консультантом, а з 2015 року – керівниця юридичної клініки Академії адвокатури України.

 Членкиня Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Співорганізаторка щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку “Я маю право” 2018 та 2019 роки. З 2021 року членкиня Комітету з цивільного права та процесу Національної асоціації адвокатів України.

+380507269881

marina.ts.ukr@gmail.com

Марина Іванова_Резюме

Зміст програми та напрями діяльності:

  1.   Популяризація юридичних клінік серед студентів ЗВО та відповідно популяризація АЮКУ; 
  2.   Розширення співпраці АЮКУ зі студентськими організаціями;
  3.   Залучення до співпраці спілки психологів для підвищення у викладачів ЮК та студентів-консультантів комунікативного рівня з клієнтами
  4.   Залучення до співпраці професійних організацій. 
X