Оцінка збитків при ДТП

У квітні 2020 року до юридичної клініки Криворізького економічного інституту  звернувся клієнт за роз’ясненням з такого питання: у березні 2020 року клієнт потрапив у дорожньо – транспортну пригоду (далі – ДТП). Згідно протоколу ДТП винуватцем ДТП визнано іншого водія транспортного засобу. Страхова кампанія винуватця ДТП оцінила вартість збитків дуже низько. Власник авто вже відновив свій автомобіль і визначив, що сума ремонту значно вища за страхову виплату. Чи можна оскаржити результати оцінки?

Страхові компанії проводять оцінку збитків при ДТП керуючись Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. Саме від правильності розрахунків буде залежати сума страхової виплати. Відносини страховика та страхувальника врегульовані Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі Закон).

Тому, для того щоб отримати відшкодування потрібно звернутись до страхової компанії із заявою у триденний термін після ДТП. Згідно ст. 33.1 Закону:

У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний: невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, – МТСБУ), повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

Закон також визначає, що водії та власники транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, – МТСБУ) представник (працівник, аварійний комісар або експерт), а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна (транспортних засобів). (ст. 33.3)

Для проведення оцінки збитків при ДТП потрібно надати такі документи:

  • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
  • Паспорт та ІПН власника (у випадку смерті власника необхідні: свідоцтво про смерть, документ, який підтверджує зв’язок між померлим на спадкоємцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця)
  • Фотографії транспортного засобу з місця ДТП
  • Акт про ДТП
  • Висновки зі станції технічного обслуговування автомобіля (про приховані пошкодження, за наявності)
  • Інші суттєві відомості, що можуть вплинути на результат оцінки.

Спілкуючись зі страховою кампанією, варто не забуваючи про свої права, і про те, що це в першу чергу страхова компанія – комерційна установа, з метою отримання прибутку, тому варто знати, що ви маєте право на незалежну оцінку збитків. Якщо ви не погоджуєтесь з оцінкою експерта страхової, то маєте право не підписувати Акт і призначити незалежну експертизу, яку проведе незалежна експертна установа. І звернутись до Суду для оскарження Акту страхової компанії. Такі експертизи є платними, їх вартість встановлюється компанією, яка проводить оцінку.

Оцінка збитків при ДТП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
X