Юридичні клініки України обговорили реалізацію моніторингів та розвиток мережі
Юридичні клініки України обговорили реалізацію моніторингів та розвиток мережі

Асоціація юридичних клінік України підвела підсумки проєкту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, який реалізувався за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

13 травня відбулося Всеукраїнське публічне обговорення “Моніторинги і розвиток мережі юридичних клінік. Оцінки, бачення, формати, проєкти”, де були представлені напрацювання, досягнення та подальші плани розвитку мережі.

Голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець розповіла про результати впровадження нового підходу до моніторингів юридичних клінік, так званого формату “2.0.”:

“Формат 2.0 дозволяє розробляти та експертно супроводжувати впровадження рекомендацій моніторингів, тим самим розвиваючи юридичну клініку конкретного вишу на засадах добровільності та самоврядності. Модель успішно апробована у 2019-2020 роках у межах проєкту Асоціації. Моніторинги реально покращують управлінські підходи юридичних клінік та їхню матеріальну базу. Вже стало гарною традицією, коли грантодавці розглядають формалізований результат моніторингу юридичної клініки Асоціацією як аргумент для позитивної оцінки її грантових заявок чи приєднання в якості партнера до системних регіональних та національних проєктів”.

Впродовж трьох років Асоціація провела 21 моніторинг юридичних клінік: від першого пілотування у червні 2017 юридичної клініки Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки до моніторингу юридичної клініки Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, етап впровадження результатів якого завершився у квітні 2020.

Моніторингий юридичних клінік були проведені за партнерської підтримки:

  • 17 моніторингів проведені за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”;
  • 2 – Програми Нове правосуддя USAID;
  • 2 – координатора проектів ОБСЄ в Україні.

При цьому, 16 моніторингів проводилось за первинним підходом та 5 – за модернізованим форматом “2.0.”.

Також організатори обговорення представили брошуру “Моніторинги юридичних клінік України. Формат 2.0.: від оцінювання до розвитку”, яка узагальнює результати впровадження модернізованого підходу до моніторингів юридичних клінік.

Член Асоціації юридичних клінік Андрій Галай розповів перспективи подальшого розвитку моделі моніторингів Асоціації юридичних клінік України та закликав юридичні клініки активно долучатися до проєктної діяльності.

За словами спікера, Асоціація розглядає моніторинги розвитку як основоположний процес забезпечення якості діяльності мережі юридичних клінік. Тому, вони будуть продовжуватися і до кінця 2020 року поставлена амбітна мета охопити моніторингами 50% юридичних клінік України. А моніторинг розвитку у форматі “2.0.” буде розглядатися Асоціацією як рекомендований підхід до подальшого проведення досліджень якості діяльності юридичних клінік України.

Також під час обговорені були презентовані результати впровадження рекомендацій моніторингів п’яти юридичних клінік-учасниць проєкту. Свої відгуки та враження розповіли експерти, керівники юридичних клінік та представники адміністрації закладів вищої освіти. Зокрема, результати моніторингів “2.0” представили:

  • Юридична клініка Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького,
  • Юридична клініка “Правова допомога” Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ,
  • Юридична клініка Київського кооперативного інституту бізнесу і права,
  • Юридична клініка “Adiutorium” Чернігівського національного технологічного університету,
  • Юридична клініка Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Окрім цього, учасників чекав сюрприз від організаторів – онлайн-вечірка, присвячена успішному виконанню проєкту Асоціації “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”.

Так, учасники обговорення грали в інтерактивні ігри “Цікаво про право” та “Все про моніторинги юридичних клінік”, складали сенкани (вірш, що складається з п’яти рядків) про Асоціацію, відгадували зашифроване слово та малювали на “полотні”.

Юридичні клініки України обговорили впровадження моніторингів та розвиток мережі

Переможним став сенкан:

АЮКУ

міцна, розвинута

підтримує, мотивує, надихає

дає можливість реалізовувати круті проекти

команда

Насамкінець, організатори оголосили три конкурси для юридичних клінік:

Публічне обговорення є частиною проєкту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, реалізується Асоціацією юридичних клінік України за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Юридичні клініки України обговорили реалізацію моніторингів та розвиток мережі
X